Hogy hihetetlenül gazdag, képalkotó képessége van szavainknak, hogy “tárgyas ragozásával, harminchat mozzanatos, negyvenhat gyakorító, sok-sok kezdő, műveltető, ható igékkel, főleg pedig igekötőink előre és hátravetésivel, amivel a cselekvés és az idő boszorkányos árnyalatait és mozzanatait jelölhetjük.
Ilyen bravúrra a világ egyetlen más nyelve nem képes!” Példa a “néz” ige módozataira: néz, nézeget, nézelődik, nézőben, nézve, nézvést, nézetlen, nézhetetlen, néztében, nézetében, stb.
A magyar nyelv tehát ősi nyelv. Egy olyan nyelv, aminek akár kozmikus eredete is lehet. Ezt mutatja az is, hogy Egyiptomban is találtak ősi magyarokra utaló dolgokra, írásokra.
Vannak kutatók, akik megdöbbentő dolgot állítanak Tutanhamon koporsójával kapcsolatban. A talapzaton ugyanis szerintük az ott található írások nem mások, mint magyar eredetű ősi írások.
Maga a Tutanhamon név is azt jelenti a kutatásaik szerint, hogy Tudónk a Mén. A szöveget balról kell olvasni, fentről lefelé. Az olvasás menete meg van jelölve a lenti képen is.
Hogy hová vezethető vissza ez az egész? Senki sem tudja rá a választ, de ha a nyelvünk valóban kozmikus eredetű, az sokmindent megmagyaráz az ősmagyarság kiválasztottság tudatával kapcsolatban…
OSZD MEG másokkal is!