Ez lenne a marihuána nagy titka? Tényleg csodaszer, melyet eltitkol a gyógyszermaffia, hogy maximalizálja a profitját, és gyógyszerfüggőségben tartsa a betegeket?
Napjainkban úgy tűnik, kezd széttörni az a gát, mely visszatartja a világ legnagyobb csodáit. Azokat a csodákat, melyek természetes anyagokként találhatóak mega természetben, és képesek lehetnek a legkülönfélébb, ma még gyógyíthatatlan betegségek ellen nagyon jó hatásfokkal fellépni.
Többféle ilyen természet adta ajándék van, mint például a sámánok itala, az ayahuaska főzet, vagy az egyik legvitatottabb növény, a kannabisz.
Ma újra van remény arra, hogy széles körben alkalmazható legyen az orvoslásban, sőt, Amerikában ennek már komoly prominens folyamatai zajlanak. De nem volt ez mindig így, ugyanis a különféle érdekeltségeknek nem állt módjukban az, hogy a kannabisz elterjedt legyen.
És ez nem véletlen, ugyanis piszkok játszmák folynak a háttérben mindazért, hogy az emberek ne tudjanak arról, hogy léteznek a betegségekre természetes alternatívák.
A marihuána használatával kapcsolatos legkorábbi feljegyzések az időszámítás előtti 3. évezredre tehetők.
Az 1800-as évek közepétől az 1940-es évek közepéig Amerikában és Európában is gyógyszerként és gyógynövényként tartották számon. Mivel a 20. század elején kezdődő és az 1970-es évekig tartó folyamat során a világ számos országában jogilag korlátozták a marihuána birtoklását.
Mindezt annak ellenére tették, hogy az orvosok már akkor komoly eredményeket tudtak felsorakoztatni a növény mellett.
HirdetésHatóanyagainak állatkísérletekben megfigyelt, rákellenes hatását Munson és munkatársai már 1974-ben felfedezték, de klinikai tesztekre a 90-es évekig kellett várni.
Sokak szerint nem véletlen, hogy a kannabisz kutatása megfagyott az időben, és néhány évtizeden át semmit nem haladt előre, mivel a gyógyszeripar, mely szintén a 70-es években kezdte magát igazán csúcsra járatni, feltett céllal tiporta el.
A gyógyszeripar ugyanis minden ellen fellépett, ami természetes alternatívát jelenthetett az emberek és betegek számára.
Már 1924-ben megkezdte az egyik legnagyobb orvosi ámokfutását Morris Fishbein, az AMA - Amerikai Orvosi Társaság - élére kinevezett szakember, aki nyíltan ellene volt ezeknek a természetes szereknek, mivel nem hoztak profitot, és veszélyeztették a piacot.
A természetes összetevőkkel egy óriási baj volt ugyanis: nem lehetett szabadalom alá helyezni. vagyis képletesen szólva nem nagyon lehetett levédetni és pénzt csinálni belőle.