Igen ám, de ezek a lények még inkább a majomhoz álltak közelebb, nem ismerték a komplex szerszámokat, és a megmunkálás fogalmát sem. A mai modern emberhez képest a homo genusok állatok voltak.
Ráadásul ami még jobban tetézte az egész rejtélyt, az a figura alkotóeleme volt.
A kvarcért, ami alkotta a szobrocskát, több, mint 90 méter mélyre kellett volna ásnia a civilizációnak, aki csinálta.
2 millió évvel ezelőtt egy primitív fajnak erre nem volt lehetősége.
Éppen ezért születtek meg a különféle feltételezések arról, hogy 2 millió évvel ezelőtt emberek, az emberiség egy csoportja már birtokában lehetett a fúrás tudományának, és talán még gépekkel is rendelkeztek.
150.000 éves csövek Baigongban
Igen figyelemreméltó leletre bukkantak Baigongtól nem messze, egy hegység lábánál, az egyik barlangban. Már eleve az külnös volt a kutatóknak, hogy a barlang sajátos, háromszög alakú bejárattal rendelkezett.
Amit azonban odabenn találtak, az minden képzeletüket felülmúlta az emberiség történelmével kapcsolatban.
A barlang falán ugyanis rozsdás vascsövek futottak végig. A csövek mérete változó volt, a legnagyobb 40 cm átmérőjű volt, mely közvetlenül a bejárat mellett futott a föld mélyébe.
Találtak olyan vezetékeket is, melyek egyenesen a hegy gyomrába vezetnek, vagy a közelben lévő Toson nevű tó felé.
A tófenéken és parton is hasonló csövekre bukkantak. A legmegdöbbentőbb az volt az egészben, hogy az előzetes vizsgálatok alapján
a csövek 150 000 évesek voltak, vagyis egy olyan korban készültek, amelyben az emberek még nem ismerték a vas megmunkálásának módját.
A rejtélyt tovább növeli a tény, hogy emberek csak az utóbbi 30 000 évben telepedtek le a környéken, a hely azelőtt teljesen lakatlan volt.
400 millió éves számítógép
HirdetésOroszországban a Kamcsatka félszigeten is olyan zavarba ejtő leletet találtak a kutatók, amit a mai napig nem tudnak megmagyarázni.
Egy 400 millió éves gép, vagy inkább számítógép darabjainak lenyomatai sejlenek fel egy kőzetlemezen. Hihetetlen, de először a kutatók nem is tudták vagy értették, hogy mire bukkantak. Furcsa, csavarokra, fogaskerekekre emlékeztető formációkat találtak az egyik Kamcsatka félszigetről előkerült kőzetlemezben.