Azt állították, hogy a jelsorozat az Ökörhajcsár csillagkép 13000 évvel ezelőtti helyzetéről és állapotáról tartalmazott információkat, melyek később ijesztően pontosnak bizonyultak. Az ismeretlen eszköz konkrét célja azonban ismeretlen maradt. A rendelkezésre álló információ töredékekből azonban összerakták a képet. A Fekete lovag valószínűleg 13000 évvel ezelőtt indult útjára egy eddig ismeretlen civilizációtól, vagy éppen akkor állhatott geostacionárius pályára, s így azóta keringhet Földünk körül vizsgálva azt.
A hivatalos álláspont
A Fekete lovagról készültek kiváló minőségű, bevizsgáltan nem meghamisított, eredeti NASA fotók is, melyek a Johnson űrközpontból való kikerülésükkor nagy port kavartak. A Fekete lovag szatellitről készült, meglehetősen jó fényképek sokak szerint igen meggyőzőek. A NASA közleménye szerint viszont a képeken csak Explorer műholdjuk váza látható. Bizonyos kutatók, mint például Aranyi László (a Brit Királyi Bolygókutató Társaság és a New York-i Tudományos Akadémia tagja) szerint (Enigmák, ISON üstökösről szóló adása) azonban ez a kijelentés azért nem helytálló, mert az Explorer egy jól felismerhető, hengeres alakú mesterséges hold, nem pedig ilyen furcsa, többnyire rombuszoktól hemzsegő forma.
HirdetésDe ha nem hiszünk a saját szemünknek, tekintsük meg a NASA által hivatkozási alapnak szánt Explorer műholdról készült képeket. Az alábbi képen látható objektum egyáltalán nem hasonlít a Fekete lovagra.
Elméletek
Többféle elmélet született a szerkezet eredetét illetően, de a legelfogadottabb és egyben legnépszerűbb teória szerint a műhold ténylegesen idegen eredetű, és 13000 éve kering bolygónk körül, vagy azóta van úton egy idegen civilizációtól.
Egy másik, szintén érdekes elmélet azt veti fel, hogy a műhold lehet hogy ősi Földi civilizáció műve. Történt ugyanis, hogy egyeseknek feltűnt, hogy a Fekete lovag kísértetiesen hasonlít a híres maja űrhajóskőn ábrázolt szerkezetre. Ezen elmélet szerint valamikor 13000 évvel ezelőtt a majáknak valahogy sikerült űrhajót építeniük, és kijutniuk az űrbe, több ezer évvel megelőzve az első ma ismert embert az űrben. Mindkét elméletet alátámasztja az a tény, hogy állítólag Nikola Tesla is észlelte a műhold által kibocsátott rádiójeleket 1899-ben. Később 1920-ban amatőr rádiósok is befogták ugyanazt a szignált.