Különböző csoportok, körök, a séták, az élő környezet, ezek tekinthetőek a hosszú élet titkainak. Most a fiatalok sok időt töltenek okostelefonok nyomkodásával, emiatt magas körükben a depresszió, sőt, a sajátos öregkori betegségek már 30 éves korukban jelentkeznek. A kézimunka nagyon fontos az adott személy számára, hiszen ez egy, a kezeket érintő finom motoros képesség, amely segíti a beszédképességet, a gondolkodási folyamatokat, növeli a képzelőerőt, erősíti a memóriát és a kreatív képességeket. Korábban, amikor nem volt olyan sok technikai eszköz, az idős emberek kötöttek, horgoltak, varrtak… És közülük kevesen szenvedtek demenciában, a feledékenységben és más rendellenességek miatt.
„Ezért azt tanácsolom: mindazt, amit tehetsz magadnak, tedd is meg és ne várjad, hogy mindenben a szeretteid segítsenek neked! Egy idős embernek, egy nőnek hobbival, szenvedéllyel, állandó elfoglaltsággal kell rendelkeznie, amelyre teljes figyelmet szentel. Olvasás, rajzolás, varrás, kötés. Én például, világ életemben kötöttem. Terítőt, asztalkendőket, asztalterítőket készítettem. És horgoltam is.”- írja Olga Mjasznyikova a könyvében.
HirdetésTanulj új szavakat, tanulj meg új nyelveket, vagy tanulj meg verseket vagy imákat. Ekkor az életkor csak egy szám lesz, nem pedig büntetés. Egyébként tudósok észrevettek egy érdekes tényt: azon emberek, akik előszeretettel hallgatják a madarak énekét, sokkal hosszabb ideig élnek. Tehát ne légy rest, és a reggeli sétát mindenképpen egy a parkon keresztül végezd. Egészséges és az egész nap jó hangulata is garantált.