Az öregedés első jeleként az érzékszerveink válnak rosszabbá. Hallásunk körülbelül a 65. év betöltése után csökken. A látásunk körülbelül 50 éves korunk után kezd romlani, de rosszabb lesz a szaglásunk és az ízlelésünk is. Nagyon gyakran hallhatjuk az idősebb emberektől, hogy az étel már nem ugyanaz, régen minden ízletesebb volt. Azonban ennek az az oka, mert a szájban az ízlelőbimbók száma 36 %-kal csökken.
„De miért olyan fontos, hogy folyamatosan fenntartsuk érdeklődődésünket az életünk során? Mert az öregedési folyamat akkor kezdődik, amikor a test növekedése és fejlődése megáll. Tehát már 30-35 év körül csökken a biológiai folyamatok intenzitása.” Ezért az életkorral kapcsolatos változások észlelésére és önbecsülésre való törekvés nem csak a 60. év után válik szükségessé, hanem korábban, a fiatalkorban is. Ha többet kell kommunikálnunk az emberekkel, több információt kell feldolgoznunk, továbbá hasznos, természetesen, ha keresztrejtvényt fejtünk, vagy logikai feladatokat oldunk meg. Végül is, nemcsak az izmokat kell tornáztatni, hanem az agyunkat is.
HirdetésÉs igen, elkezdesz egyre jobban és hamarabb elfáradni, a sebek hosszabb ideig gyógyulnak be, és már a változásokhoz sem alkalmazkodsz olyan könnyedén. Az Egészségügyi Világszervezet szerint azonban az egész világon „a népesség elöregedése” jellemző, azaz folyamatosan növekszik az időskorúak száma. Ugyanakkor magas a halálozási arány a fiatalok körében. Ez azért van, mert az emberek, a mostani öregek, korábban, fiatal korukban aktívabbak voltak, így tovább is élnek.