A hagyományos kínai orvoslás szerint a krónikus alvászavart általában a jin-jang egyensúly felborulása okozza, mikor az energiaáramlásban zavar keletkezik. Ez az energia a Qi, amiről úgy tartják, a Földön mindenütt jelen van. Ha jó fizikai állapotban vagy, a Qi szabadon áramlik a testedben, de ha egészségi problémád van, azt valószínűleg az okozza, hogy a Qi áramlását akadályozza valamelyik belső szerv működési zavara.
Emiatt ébredsz fel éjjelente.Most megismerheted tested működését a kínai orvoslás szemszögéből, és végre megtudhatod, miért ébredsz fel minden éjjel ugyanabban az időpontban.
A hagyományos kínai biológiai óra szerint a Qi a 12 fő meridiánon át kering a testben, melyek mindegyike bizonyos belső szervekhez kapcsolódik. Egy ciklus 24 órás, míg a test különböző rendszereinek Qi-vel való feltöltődése 2 órát vesz igénybe.
Éjjelente a Qi befelé húzódik, hogy feltöltse testünket. Tehát, ha az alvásban mindig ugyanabban az időpontban támad zavar, valószínűleg az egyik szervnél vannak problémák, mert az energia nem tud átjutni rajta, ekkor felébredünk.
21-23 ÓRA KÖZÖTT: PAJZSMIRIGY
Az alvás korai szakaszában az endokrin rendszer regenerálódik, a vérerek pedig aktívabbá válnak. Ez azt jelenti, hogy ha bármilyen probléma van az immunrendszerrel, a pajzsmiriggyel, a mellékvesével vagy az anyagcserével, ebben az időpontban felébredünk.
HirdetésHa 21 és 23 óra között nehezen tudunk elaludni, az a túlzott stressz és aggodalom jele lehet. Hogy ebben a fázisban javítsd az alvás minőségét, érdemes meditálnod, lefekvés előtt jógáznod, felváltva izmokat megfeszítő és ellazító gyakorlatokat végezned.
23-1 ÓRA KÖZÖTT: EPEHÓLYAG
Az epehólyag termeli az epét, amire az emésztéshez és a felszívódáshoz van szükség, hogy a nap közben elfogyasztott összes zsírt le tudja a szervezet bontani. Ha ez idő alatt felébredsz, valószínűleg epeköved van, vagy oda kell figyelned a zsírfogyasztásra, és több egészséges zsírt kell enned.