Sosem késő életmódot változtatni, lemondani a káros szokásokról, és nekifogni tudatosan táplálkozni. Táplálkozási szakértők összegyűjtötték azokat az ételeket, melyeket fogyasztva sokat tehetünk nem csak az általános, hanem a szívünk és érrendszerünk egészségéért is.
Mindenfajta hal jót tesz a szív egészségének, de a lazac különösképpen egészséges. A lazac húsa telis-tele van Omega 3 zsírsavakkal, mely köztudottan csökkenti a szívritmuszavar kialakulásának kockázatát. Emellett ez az esszenciális zsírsav csökkenti a vérnyomást és megnöveli a triglicerid szintet.
Az édesszájúaknak ez kifejezetten jó hír, hiszen a fekete csokoládé nemcsak ízletes, hanem a szívnek is jót tesz: csökkenti a stroke kialakulását, enyhíti a gyulladásokat, ezáltal az eltömődött vérerek falát is megtisztíthatja. Lehetőleg minél magasabb kakaótartalmú és minél kevesebb hozzáadott cukrot tartalmazó csokit válasszunk.
Ha legközelebb szívesen meginnál egy pohárkával egy kimerítő nap után, ne legyen bűntudatod! Tanulmányok bizonyítják, hogy a vörösbor megelőzi a szív és érrendszeri betegségeket. Egy pohárnyi vörösbor gyógyszer, viszont ne essünk túlzásokba, találjuk meg az egészséges egyensúlyt.
A legtöbb ember úgy hiszi ahhoz, hogy a szív és az érrendszer egészségét megőrizzük le kell mondanunk a zsíros ételekről. Meglepő módon az avokádó is tartalmaz zsírokat, a különbség az, hogy ezek a zsírok a „jó zsírok” csoportjába tartoznak. Az avokádó nem növeli a koleszterinszintet, emellett antioxidánsokban gazdag.
[LAPOZAS]A másik legkönnyebb és legegyszerűbb módja az egészség megőrzésének az, ha megfelelő mennyiségű rostot viszünk be a szervezetbe. A fekete bab erre remek megoldást kínál, tápláló és rostokban is gazdag.
Ha nagyon szeretjük a tejtermékeket, és éppen ezért nem vagyunk hajlandóak lemondani róluk, akkor az alacsony zsírtartalmú tej jó választás lehet. Nem növeli a vérnyomást, ráadásul a benne található tápanyagoktól sem fosztjuk meg a szervezetünket.
A másik „szuper-anyag” a szív és érrendszer egészségének kérdésében a kálium. A banán telis-tele van káliummal, így ajánlott a fogyasztása. Az ajánlott napi káliummennyiség 4000 milligramm körülire tehető, a banán ebből képes fedezni 500 milligrammot.
A sötétzöld színben pompázó levelek nagy része kitűnő hatással van az egészségre. A spenót gazdag folsav tartalma támogatja a szívet. Folsavat akár étrendkiegészítő formájában is bejuttathatjuk a szervezetbe, de minek, ha ehetünk ínycsiklandó spenótos ételeket?
Igazi csodakaja, hiszen magas rosttartalmú és nem növeli a koleszterinszintet.
A banánon túl is léteznek a szívnek jót tevő gyümölcsök, nem hiába tartja úgy a mondás, hogy „napi egy alma az orvost távol tartja.” Különösképpen az áfonya tesz jót a szívnek, de ne feledkezzünk meg a narancsról, almáról és a sárgadinnyéről sem.
Ha előrelátóan és tudatosan táplálkozunk, megelőzhetjük a szívbetegségek kialakulását és elősegíthetjük annak olajozott és zökkenőmentes működését.
filantropikum.com