A következő természetes gyógyszer receptje még egészen a középkorig nyúlik vissza, mikor az embereknek számtalan betegséggel, járvánnyal kellett szembenézniük, és az orvostudomány is még gyerekcipőben járt.
Ez az erős antivirális és gombaellenes formula, fokozza a vérkeringést és a nyirok áramlását minden testrészben, ezáltal elősegítve az egészség megőrzését. A növényi alapú gyógykészítményt mi magunk is előállíthatjuk, így sok kellemetlenséget okozó kórt időben megelőzhetünk, még a pestis járványtól is megvédte a középkor emberét.
Az elkészítéskor ajánlatos gumikesztyűt használni, hiszen egy erős csípős paprikát is tartalmaz a recept, amely a bőrünket is megégetheti.
Hozzávalók:
– 700 ml organikus almaecet
– ¼ csésze apróra vágott fokhagyma
– ¼ csésze apróra vágott hagyma
– 2 friss paprika, a legcsípősebb, ami beszerezhető (legyen óvatos a tisztítása során, viseljen kesztyűt)
– ¼ csésze reszelt gyömbér
– 2 evőkanál reszelt torma
– 2 evőkanál kurkuma por vagy 2 darab kurkuma gyökér
Elkészítés:
Keverje össze a hozzávalókat egy tálba, kivéve az ecetet. A hozzávalók 2/3 részben töltsék meg a tálat, majd erre öntsük rá az almaecetet, hogy az egészet ellepje. Ezután tegyük a keveréket befőttesüvegekbe, majd záruk jól le és rázzuk jól össze. Tartsuk az üvegeket hűvös, száraz helyen 2 hétig. Jól rázzuk össze, naponta többször.
14 nap elteltével egy műanyagszűrőn, vagy gézen keresztül szűrjük le az egészet, nyomkodjuk össze a keveréket a kezünkkel, hogy könnyebben kifolyjón a leve. A gyógyír magában a lében van, amivel óvatosan kell bánni, hiszen nagyon csíp, fogyasztása után érdemes egy karika citromot, vagy narancsot megenni, hogy enyhítse az égető érzést.
Mindennap egy kanállal kell bevenni a gyógyitalból, amely serkenti az immunrendszert és ezáltal kevésbé fogunk meghűlni. Ha valami súlyosabb betegségünk van, akkor napi 5–6 kanállal is megihatunk. Nem szabad vízzel hígítani, mivel így a nedű veszít antibiotikum-hatásából.
Gyerekek és terhes nők is fogyaszthatják, igaz ajánlott, hogy kevesebbet igyanak. A megmaradt száraz részt sem szabad kidobni, hiszen az ételek ízesítésénél nagyon finom aromát kölcsönöz majd, igaz óvatosan kell bánni ezzel is, mert nagyon csíp.