A puliszka a nagy, sárga vagy fehér kukoricamag feldolgozásából készül. A kukoricát először kiszárítják, majd eltávolítják a külső héját. Ezután lúgos oldatba áztatják, így a szemek megduzzadnak. A folyamat alatt a kukorica megpuhul és emészthetőbbé válik. A szárított magoknak magas a tápanyagértéke. Az amerikaiak a korai 1600-as évek óta ismerik és fogyasztják, ami azóta is a kultúrájuk fontos része.
A feldolgozott táplálék és az egészség sosem jár kéz a kézben, legalábbis sokan ezt hisszük. A puliszka azonban kivételt képez ez alól. Ez egyike azoknak az ételeknek, ami nem csak finom, de egészséges is.
6 ok, miért fogyasszon puliszkát, vagyis…
1. B-vitamint tartalmaz:
Ha a puliszkát lúgos oldatban készíti el, javítja a B-vitamin elérhetőségét a kukoricamagból. A kezeletlen kukorica kötött formában tartalmazza ezt a vitamint, amely a megduzzadás után könnyebben elérhetővé válik. A fogyasztásával számtalan betegség kialakulása előzhető meg, amelyet a tápanyaghiány okozna. Mivel a B-vitamin segíti az energia- és a vörös vérsejt termelést a szervezetben, a puliszka fogyasztásával elegendő mennyiségre tehet szert ebből a tápanyagból.
2. Több rost:
A puliszkának magas a rosttartalma, ezért könnyedén biztosítja a szervezet napi rostbevitelét. Egy csésze puliszkában 4 gramm rost található. A rost eltelíti az embert és működésben tartja az emésztést. Ezáltal szabályozza a vércukor szintet, a cukorbetegséget, csökkenti a koleszterint, és legfőképpen segít a testsúly szabályozásában.
3. Kevés kalória:
Ez a feldolgozott táplálék megfelelő mennyiségű tápanyaggal látja el a szervezetet, anélkül, hogy túl sok kalória lenne benne. Egy csésze puliszkában 120 kalória található, míg egy csésze rizsben körülbelül 250 kalória. A rost ugyanakkor teltségérzetet okoz, így a puliszka segíti a fogyást, méghozzá éhség és falásrohamok nélkül.