A KONYHÁBAN MINDENKI HASZNÁLJA A VÖRÖS VAGY LILAHAGYMÁT, DE KEVESEN TUDJÁK, MENNYIRE HATÉKONY ORVOSSÁG EZ A KÉT ZÖLDSÉG.
A MAGYAR TÁJNYELV HAJMÁNAK, ZSIDÓ SZALONNÁNAK ÉS MÓZES PECSENYÉNEK IS NEVEZI A VÖRÖS HAGYMÁT. MÁR AZ EGYIPTOMIAK IS ISMERTÉK JÓTÉKONY HATÁSÁT, ÍZISZ SZENT NÖVÉNYÉNEK TARTOTTÁK. A NÖVEKEDÉS ÉS A TERMÉKENYSÉG SZIMBÓLUMA VOLT. WALES JELKÉPEKÉNT HASZNÁLJA, MIVEL A KÖZÉPKORBAN CSATÁT NYERTEK A KELTA WALES-IEK A HAGYMA SEGÍTSÉGÉVEL. HAZÁNKBA KÖZÉP-ÁZSIÁBÓL KERÜLT, ÉS MILYEN JÓL JÁRTUNK VELE!
Ha a torokra szorítjuk, korunk egyik leggyakoribb betegségét, a pajzsmirigy betegséget kezelhetjük vele.
Ha a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, a betegek fáradtságról, aluszékonyságról panaszkodnak. Ha túl sok hormont termel, az sem jó. Részletesen a pajzsmirigy betegségek tüneteiről és a kezelés lehetőségeiről. Pajzsmirigyünk a nyak elülső részén, a légcső két oldalán, alul helyezkedik el. Nőkben maximálisan 18 cm3, férfiakban 25 cm3 térfogatú. A mirigy két hormont termel, ezek a tiroxin és a trijódtironin. A hormonok képzéséhez a szervezetnek jódra van szüksége.
LÁSSUK HOGYAN KEZELHETJÜK PAJZSMIRIGYÜNKET HAGYMÁVAL, KÜLSŐLEG!
Lefekvés előtt vágjunk félbe egy lila hagymát vagy egy vöröshagymát úgy, hogy a belső részével alaposan bemasszírozzuk a nyakat. Alkalmazhatjuk úgy is, hogy hogy kifacsarjuk a hagyma levét és géz lapokba áztatjuk, amit 30 percre a nyakra helyezünk.
Szerző: tudasfaja.com