A hagyma szinte minden magyaros étel alapja, nem hiányozhat egytelen fogásból sem, legyen az leves, vagy bármilyen paprikás. Különleges ízét senkinek sem kell bemutatni, de talán jótékony hatásairól is érdemes szót ejteni.
A hagyma leve különösen egészséges, hiszen szabályozza a vérkoleszterinszintet, a kén és a flavonoidok jót tesznek a cukorbetegeknek, az ízületeknek is jó a hagyma, de a keringési betegségekben szenvedők is fogyaszthatják.
Köhögés csillapító
Hámozzunk meg egy nagyobb hagymát, majd vágjuk vastagabb szeletekre, és szórjuk meg barna cukorral, és hagyjuk egy órát állni. Ezt a cukros hagymát kell naponta két alkalommal megenni, hogy enyhüljön a köhögés.
Hányinger
Készítsünk menta teát, hagyjuk kihűlni, majd facsarjunk ki egy hagymát, és két teáskanállal annak levéből igyunk meg. Öt perc múlva szintén két teáskanállal igyunk meg a menta teából. Várjunk 10 percig, majd ismételjük meg az eljárást, addig, amíg elmúlik a hányinger.
Lázcsillapító
Keverjünk el pár hagymaszelet kókuszolajjal, és azzal masszírozzuk be a lábainkat. Majd helyezzünk jó pár hagymaszeletet a talpunkra, húzzunk rá zokni, és feküdjünk le. Reggelre már enyhülni fog a láz.
Sérülések, vágások
A hagyma erős fertőtlenítő hatással bír, ezért ha megvágtuk a kezünket, tegyünk rá egy szeletet, így megelőzhetjük a fertőzéseket.
Légtiszító
Itt nem arra kell gondolni, hogy a hagymától friss, üde illat lengi be a levegőt, hanem arra, hogy elpusztítja a levegőben szálldosó baktériumokat, vírusokat.
Hajnövekedés serkentő
Ha rendszeresen hagymával dörzsöljük be a fejbőrünket, hajunk erőre kap, így megállítható a kopaszodás.
Emellett a hagyma még remek gyógyír a:
- rovarcsípésekre
- elűzi a molyokat
- eltünteti a szeplőket
- fényessé teszi a réz, üveg és vasból készült használati tárgyakat
Szerző: tudasfaja.com