A bükki füvesember által is használt és elismert kövirózsa eredetileg egy hegyi növény, de mivel mostanra már “háziasították” nagyon jól érzi magát sziklakertekben, házak falain, háztetőn, cserépben. Próbáld ki, keress számára egy kedvező helyet, és meglátod, nagyon gyorsan fog szaporodni.
Nagyon dekoratív kis növény, és mivel örökzöld, télen is a kertek dísze lehet. A húsos leveleiből frissen kipréselt levet bőrbetegségek esetén közvetlenül a bőrre kell használni.Hirdetés
A száraz, kipikkelyesedett, megviselt bőr kiváló ápolója lehet. Márciustól októberig szedhetjük a friss leveleit, ilyenkor nagyon gyorsan regenerálódik, és hajtja az új leveleket.Hirdetés
A mandalaszerű alakzatban elhelyezkedő, hegyes végű húsos levelek virágoznak is, középen egy kb. 20-30 cm magas száron apró kis rózsaszínes virágok jelennek meg.
Kiválóan gyógyítja a bőrirritációt, éppen ezért a téli hideg miatt, vagy a mosogatás következtében megviselt kezeinket is ápolhatjuk a segítségével.
Gyulladáscsökkentő, antibiotikus, vízhajtó, nyugtató, bőrregeneráló, és görcsoldó hatása van.
Nagyon hatásos az ekcémás bőrre is, szedjünk le egy-két friss, húsos levelet, majd közvetlenül a bőrre, az ekcémás rész széleit kenegessük be a friss lével. Idővel látni fogjuk, amint visszahúzódik, majd teljesen eltűnik az ekcéma.
De használhatjuk más bőrproblémák enyhítésére is, pattanásokra, időskori foltosodásra, szeplőkre, hegesedésre, striákra, égési sérülésekre.
A kövirózsa belsőleg is alkalmazható vesebetegség esetén, fül-, vagy fogfájásra, idegi rendellenességekre, hasmenésre, láz esetén, aranyérre, bélparaziták ellen.Ezt jó ha minél többen tudjátok, adjátok tovább ti is! VIA