Vacsora: párolt zöldségek, 60 gramm rizs.
Helyit vagy ne helyit tegyünk az asztalra?
Dr. Chenot szerint, ostobaság kizárólag azon élelmek közül választani, melyek a térségünkben megteremnek. Nem kell lemondani a vitamin- és fehérjedús ételekről, csak mert azok Ázsiából, és nem Európából származnak, vagy fordítva. Ugyanez érvényes a szezonális termékekre is. A táplálkozásnak változatosnak kell lennie, felejtsük el a mono-diétákat – hangsúlyozza a szakember.
„Egy bizonyos élelmiszert fogyasztani, hosszútávon nagyon ártalmas a szervezetre. Mi több, ez a zsírok túlzott lerakódásához vezet. Változatosan, színesen kell táplálkozni, és a minimálisra csökkenteni az édességek és szénhidrátok fogyasztását. De ne tegyék kínná se az étkezést! Élvezzenek ki minden falatot. A feleségem és én például nagyon szeretünk lazítani. Ez nagyon fontos a szervezet számára. Hetente egyszer pedig bármit megengedhetünk magunknak. Én például nem tudok élni a vörösbor nélkül.” – magyarázza az orvos.
A glutén-mítosz
Dr. Chenot napjaink egyik legfelkapottabb táplálkozási őrületére is kitér, a gluténmentes étkezésre. Szerinte ez csupán egy virágzó marketingfogás. A valóság ugyanis az, hogy „az emberiség nagyon kevés hányada érzékeny igazából a gluténra, a legtöbben viszont csak mennek a divat után, miközben fogalmuk sincs, miért csinálják.
“Jómagam sem értem. Pedig a táplálkozásban nagyon fontos, hogy megértsd, mit és miért.” – fogalmaz a táplálkozási szakértő.
Dr. Chenot azt is melegen ajánlja, hogy rendszeresen sportoljunk. Szaladás helyett azonban válasszuk a gyors gyaloglást, mert az emberek többsége nem tudja, hogyan kell helyesen lélegezni futás közben. Legalább ilyen melegen ajánlja a meditációt is, naponta legkevesebb 10 perc erejéig. Az anyagcserét ugyanis legtöbbször nem is a táplálkozás, hanem a stressz zökkenti ki.