Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Életmód - egészség
Csakis így fogyaszd! A Te konyhádban is biztosan van belőle, sokan imádják, de agyvelőgyulladást okozhat!
Mindenegyben Blog - 2022. május 02. (hétfő), 17:50

Csakis így fogyaszd! A Te konyhádban is biztosan van belőle, sokan imádják, de agyvelőgyulladást okozhat! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2022 máj 02

A legtöbben már tudják, hogy egyes kullancsok csípése vírusos agyvelő- és agyhártyagyulladást (kullancsencephalitis) okozhat. Azt a szomorú tényt azonban már sokkal kevesebben ismerik, hogy ez a súlyos betegség csípés nélkül is elkapható.

Hogy mi jelent veszélyt ilyen szempontból? A nyers házi tej is lehet vírushordozó – írta le egy MTI-hez eljuttatott közleményben évekkel ezelőtt Schneider Ferenc infektológus, a szombathelyi Markusovszky Egyetemi Oktatókórház osztályvezető főorvosa.

Hirdetés
[ ]

Bár az információ megosztása óta évek teltek el, és az természetesen még mindig aktuális, viszont a lakosság ezzel kapcsolatos ismeretei feltehetően nem bővültek olyan mértékben, mint az szükséges lenne.

A kullancsok szempontjából leginkább veszélyeztetett területek elsősorban a nyugati, délnyugati megyék, illetve ezen kívül Nógrád és Borsod megye, valamint a szinte teljes Északi-középhegység.

Ráadásul sajnos a kullancsok száma egyre nő, és azok az erdők és rétek mellett egyre inkább tért hódítanak a városi kertekben és parkokban is.

A kép illusztráció

A szakember azt ajánlja, hogy a családi gazdaságokban termelt nyers kecske- illetve tehéntejet csakis felforralást követően fogyasszák el.

A kullancsencephalitis ellen egyébként létezik oltás, és jelenleg ez számít a leghatékonyabb védekezésnek a betegséggel szemben. Az alapimmunizálás 3 adag oltásból áll: a második oltás beadása az első oltás után 1-3 hónap múlva történik, majd az oltóanyag típusa szerint további 5-12 hónap illetve 9-12 hónap múlva következik a harmadik adag.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés