Az evés túlzásba vitele, puffadáshoz majd túlsúlyhoz vezet, melynek eredményeként aztán saját önbecsülésünk látja kárát hosszú távon. Ennek hatására előbb-utóbb mentális tevékenységünk is romlani fog.
5. Ha cigarettázunk
Egyik legártalmasabb szokásunk. a cigarettázás, mely számos egyéb mellékhatásán kívül, az agyi tevékenység romlásához is vezet, és olyan betegségek kialakulását idézi elő, mint az Alzheimer vagy a demencia.
6. Ha alvás közben betakarjuk a fejünket
Hihetetlen, de ez a rossz szokás csökkenti az agy oxigénnel való ellátását, mely az egészséges agyműködés alapvető feltétele.
7. Ha szennyezzük a levegőt
Mivel nem viselhetünk folyton maszkot, ez ellen elég nehéz tennünk. Ha szennyezett levegőnek vagyunk kitéve, ez negatív hatással lesz az agyműködésünkre is, hiszen a normális agyműködés alapvető feltétele az oxigén dús levegő.
8. Ha „munkára” erőltetjük az agyunkat betegség ideje alatt
Egy rohanó világban élünk, ahol nincs idő a pihenésre. Pedig a munka végeztével, agyunknak nagy szüksége van a pihenésre, a regenerálódásra. A betegség nem más, mint egy figyelmeztető jel arra vonatkozóan, hogy szervezetünknek, agyunknak szüksége van a pihenésre.
9. Ha ritkán beszélgetünk
A beszéd által fejlődik agyunk, tehát a párbeszéd erősíti ezen szervünket.
10. Ösztönző gondolatok hiánya
A gondolkodás fejleszti az agyműködést. Minél többet használjuk agyunkat, annál nagyobb lesz a befogadó- és problémamegoldó képessége.