Legártalmasabb szokásaink, melyekkel ártunk az agyműködésünknek és az egészségünknek!
Agyunk, legfontosabb része a szervezetünknek, hiszen összetettségénél fogva, a test „irányító központjának” is nevezhetjük.
Az információ feldolgozása mellett, rengeteg funkciót ellát, feladatokat old meg és ad ki. Agyunk egy nagyon érzékeny szerkezet, melyet könnyen érhet sérülés, és ezek különféle egészségügyi problémákat okozhatnak.
Nézzük, melyek a legártalmasabb szokások, melyekkel kárt okozhatunk e szervünknek!
1. Ha nem reggelizünk
Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy a nap legfontosabb étkezése a reggeli, mégis, időhiány miatt nem egyszer kihagyjuk azt. Ha ezt megtesszük, agyunk nem jut megfelelő mennyiségű tápanyaghoz, és ha ezt sorozatosan tesszük, károsodást szenvedhet az agyműködésünk.
2. Ha nem alszunk eleget
A hosszas ideig tartó alváshiány, az agysejtek károsodásához vezethetnek. Mert az alvás ideje alatt regenerálódnak a napi stressz hatására elhasználódott agysejtek.
3. Ha túl sok cukrot viszünk be a szervezetünkbe
Sajnos, a cukor jelen van majd minden élelmiszerben, melyeket napi szinten fogyasztunk. Ha sikerül mellőznünk ezeket az élelmiszereket, sokat tehetünk általa az egészségünkért, mivel a túlzásba vitt cukor fogyasztás mellékhatásaként, szervezetünk nem lesz képes a tápanyagok felszívására. Ez alultápláltsághoz vezet és az agyműködést is károsan befolyásolja.