Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Életmód - egészség
A KLÓROS VÍZ SÚLYOS MELLÉKHATÁSAI
Mindenegyben Blog - 2014. április 22. (kedd), 11:46

A KLÓROS VÍZ SÚLYOS MELLÉKHATÁSAI

Hirdetés
Hirdetés
2014 ápr 22
Hirdetés
[ ] Hirdetés

Egyre több kutatás erősíti meg azt a tényt, hogy a klór használata vizeink fertőtlenítésére súlyos mellékhatásokkal bír az emberi szervezetre nézve, aminek főként a gyermekek vannak kitéve.

Már évek óta tudott, hogy a vízből kilépő klórgáz rohamokat vált ki asztmás gyerekeknél. De a legújabb kutatások feltárták, hogy a klóros víz asztmát válthat ki olyan gyermekénél is, akik korábban nem szenvedtek ebben a betegségben. Különösképpen a 2 évnél fiatalabb babák a veszélyeztettettek, akiknél a klór származékai nagyban növelik az asztma és allergia kialakulásának kockázatát.

Egy kiadós uszodai nap után gyermekünk kivörösödött szemei és kimerültsége mutatja legjobban, milyen rombolást hajtott végre rajta a klóros víz. Bőrünkön érezzük, hogy teljesen kiszáradt, hajunk fénytelen és sprőd lesz, de nem ritkák a kisebb allergiás tünetek sem, bőrünk kipirosodása és viszketése. Ezek mind a klór és származékainak a számlájára írhatóak fel.

“Az egy tény, hogy egyedül Európában egy hónap alatt 7-800 000 tonna klórt állítanak elő. Ez azt jelenti, hogy Európa lakosságára nézve ez fejenként 1,6 kg klór havonta. A klór legnagyobb felhasználási területe az ivóvíz fertőtlenítés mellett a műanyaggyártás és a gyógyszeripar. Ez a gyáripari óriásoknak jelentős bevételi forrás, hiszen Ön akkor is kifizeti valamilyen módon az Önre eső 1,6 kg klórt havonta, ha nem is tud róla.”

Tudományos háttér a klóros víz veszélyeiről
A klóros víz esetén a probléma az, hogy a klór nagyon reakcióképes, ezért könnyen reakcióba lép a vízben található szerves anyagokkal és így képződnek azok a mérgező vegyületek, amik károsak az egészségre. Ezen vegyületek gyűjtőneve DBP, az angol Disinfection Byproducts szó rövidítése, ami a „fertőtlenítés melléktermékeit” jelenti.

Például egy klóros vizű medencébe óhatatlanul belekerülhet vizelet, izzadság, kozmetikumok, bőrdarabkák, valamint további egyéb szerves anyagok. Mivel ezek reakcióba lépnek a már ott levő klórral, így számtalan új vegyület jön létre. A kutatók az így létrejött a DBP-k számát több százra becsülik.Teljes számuk és az egészségre gyakorolt hatásuk mind máig nincs feltérképezve teljesen. Azt viszont már tudjuk, hogy ezeknek a melléktermékeknek a legnagyobb csoportja a THM-ek (trihalometán) amelyekről már rég bebizonyosodotthogy erősen rákkeltő anyagok, illetve vetélést vagy születési rendellenességeket is okoznak terhes nőknél.

Ebbe a kategóriába tartozik a kloroform, azaz klórgáz is, ami a levegőbe szökik klórral fertőtlenített víz esetén.Arról a kloroformról beszélünk, amit a Világháborúk alatt vegyi fegyverként, illetve narkotikus hatása miatt sokáig érzéstelenítőként használtak, de betiltották májkárosító illetve szívbénulást okozó hatása miatt.

Legújabb kutatások bebizonyították, hogy egy másik ilyen melléktermék a triklór-amin, főleg gyermekeknél nagyban hozzájárul az asztma kialakulásához, mert roncsolja a tüdő szöveteit. Ez az a vegyület, ami az uszoda levegőjébe kerülve adja azt a jellegzetes szagot, ami mindig megcsap minket egy fedett uszodában. Egymás közt legtöbbször ezt „klórszagnak” nevezzük.
Ez az a szag, amit Magyarország nagy részén egyre többször érezhetünk akkor is, amikor megnyitjuk a csapot.

Néhány tanulmány eredménye klóros víz hatásairól

Az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia 2010-ben végrehajtott kutatása, ahol 430 óvodást vizsgáltak a következőkről számol be:

Megállapították, hogy azok, akik 20 óránál többet töltöttek klóros vizű beltéri uszodában 3,5-szer nagyobb eséllyel kaptak hörghurutot (a tüdő gyulladásos betegsége) szemben azokkal, akik nem fürödtek klórral fertőtlenített uszodában. Illetve azok között a gyerekek között, akiknek volt már hörghurutuk a klóros víz négyszeresére emelte az asztma és a szénanátha kialakulásának kockázatát.

A kaliforniai egészségügyi osztály kivizsgálói Kirsten Waller and Shanna Swann által végrehajtott kutatásban 5 144 terhes nőt vizsgáltak. Az eredmény az volt, hogy 15,7%-kal nőt az elvetélés lehetőségének száma azoknál, akik több mint 5 pohár klóros vizet ittak naponta.

Egy Norvég tanulmány szerint ahol 141 000 születést vizsgáltak 3 év leforgása alatt, 14%-al nőtt a születési rendellenességek kockázata azokon a területeken, ahol klórozták a vizet.

Ez azt mutatja, hogy több figyelmet kellene szentelnünk azoknak a vegyszereknek, amiket az ivóvizeinkbe teszünk és új alternatívákat kellene keresnünk a klórozásra. Rengeteg biztonságos, nem mérgező lehetőség létezik, például a víz ózonnal vagy ultraviola fénnyel való kezelése.” – Dr. John Marshall, Pure Water Association

Otthonunkban is ki vagyunk téve a klóros víznek

Sajnos a klóros víz problémája az otthonunkban is megtalál minket, mert a hálózati víz fertőtlenítésének is ez az egyik eszköze. Magyarország szinte teljes területén sajnos klórral fertőtlenítenek.

Érint minket, ha csapvizet iszunk, abból készítjük leveseinket, teánkat, kávénkat. A másik felét a „klór adagunknak” a zuhanyzás, fürdés alatt kapjuk meg, ahol a már fent említett uszodai effektus szintúgy jelen van. Zuhanyzás, fürdés alatt belélegezzük a klór több száz melléktermékét.

Hogy miért van akkor még mindig az ivó- és fürdővizünkben klór?

Ezt a kérdést mindenki válaszolja meg magának. Pénzhiány az átépítésre, emberi ignorancia, “csakazértis”, hátsó érdekek, gyógyszeripari összeesküvés, népirtás, felelős emberek megtévesztése, a kormány hibája, meghamisított jelentések, stb… Ez már egyéni értelmezés és hitrendszer kérdése……

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés