A gyömbér rákellenes hatásait rengeteg tanulmány bizonyította az utóbbi években. Képes kiváltani a modern rákkezeléseket is?
A gyömbér nemrég újra berobbant a köztudatba azzal, hogy rákellenes szerként kezdték el egyes kutatások emlegetni. A helyzet nem tévedés, ugyanis tudományos eredmények igazolják azt, hogy a gyömbérrel valóban el fel lehet venni a harcot az olyan betegségekkel, mint a rák.
Már az elején leszögeznénk, hogy az itt leírtak ellenére - egyelőre - senkinek nem javasoljuk azt, hogy csakis erre támaszkodjon, mindazonáltal jelenleg nem is elérhetőek a piacon, a hazai orvosok számára ezek a kísérleti megoldások.
Mi csupán fel szeretnénk hívni a figyelmet arra, hogy a gyömbérrel kapcsolatban milyen irányú, rendkívül ígéretes kísérletek indultak a daganatos betegségek legyőzése céljából.
A természetben van a megoldás?
Ma köztudott, hogy a rák gyógyíthatatlan. Néhány szélsőséges és rejtélyes esetről persze tudunk, amikor valaki spontán kigyógyul belőle, azonban az 5 éven túli halálozás aránya rendkívül magas. Gyakorlatilag ma 10 emberből 9 meghal, ah rákos lesz.
A rákkutatás ár évek óta kísérletezik különböző természetes gyógymódokon és hatóanyagokon. Ugyanis sokan rájöttek, hogy a természetben kell keresni a rák legyőzésének a kulcsát, ugyanis a természet mindig leleményes volt ilyen szempontból.
Gondoljunk csak az erszényes ördögökre, akik evolúciósan fejlesztettek ki valamit, ami miatt immunisak lettek a rákra. Az orvostudomány az ő esetüket is vizsgálni kezdte, a tudomány belátta, érdemes tanulni a természettől.
A gyömbér, mint rákgyógyszer?
A minnesota-i egyetem Hormel intézetén fedezték el a megdöbbentő tényt, hogy, hogy a gingerol, amely a gyömbérben található fito-tápanyag segítheti a vastag- és végbél rákos sejtjei növekedésének megakadályozását.
Ezzel a tudományos bizonyítékkal az orvosok számára nyilvánvalóvá vált, hogy érdemes a gyömbért jobba megvizsgálni, és az elkövetkező években ezt még jobban sikerült alátámasztani, ugyanis kiderült az eredményekből, hogy a gyömbérben található anyagok potenciálisan képesek blokkolni a rákos sejteket.