Ha az utcán végezzük ezt a gyakorlatot, akkor akár megfigyelhetünk egy csoportot is. Majd a csoportból a figyelmünket fordítsuk egyetlen emberre.
Nézzük meg a ruházatát, kabátját, zakóját ingét. Majd válasszunk ki egy részét a felsőruházatának és azt figyeljük meg tüzetesen.
Egy másik módja ennek a gyakorlatnak, ha egy könyvből először egy oldalt, majd egy szöveget, majd egy sort, majd egy szót és végül egy betűt választunk ki és ezeket nézzük figyelmesen.
5. Kombináció
Ez a gyakorlat három elem kombinációja. Ennek a végrehajtásakor az embernek egy négyzetet kell képzeletben a levegőbe rajzolnia, a lehető legnagyobbat. A négyzetet bármelyik sarkából és bármilyen irányban kezdhetjük el megrajzolni.
Például a négyszög kiinduló sarka lehet baloldalt fent. Ezt követően tekintetünket átvihetjük jobbra a felső sarokba, majd innen lefelé a jobb alsóba, ezt követően egy vízszintes vonalat balra, majd felfelé a kiindulási pontba.
Ezt követően rajzoljuk meg a négyzetet ellentétes irányba is.
Még néhány egyszerűen végrehajtható gyakorlat:
Kör rajzolása. Az elve ugyanaz, mint egy képzeletbeli négyzet képalkotásakor.
“Kígyók” rajzolása. A tekintetnek balról jobbra kell mozdulnia, egyidejűleg felfelé és lefelé. Ezt követően a “kígyót” az ellenkező irányba is meg kell rajzolni.
Csigavonal. egy kis körrel kell kezdeni, majd az óramutató járásával megegyező irányban rajzoljunk csigavonalat, ami eléri az oldalfalakat és a mennyezetet, majd visszafelé a padlót.
Ismételjük, meg a rajzot az óramutató járásával ellentételesen is.
Képzeletbeli tekercselés. A következő gyakorlathoz képzeljünk el egy üvegcsövet.
Állítsuk függőleges helyzetbe, és kezdjünk rátekerni egy képzeletbeli kötelet. Őt-kört követően, fordítsuk el a csövet vízszintes irányba és folytassuk a tekercselést.
“Globus”. Ennek a gyakorlatnak a végrehajtásakor a tekintetnek a képzeletbeli egyenlítőn az óramutató járásával megegyező irányban kell mozognia, majd vissza.
Az egyes gyakorlatok elvégzését követően pislogjon egy párszor és csak ezt követően térjen át a következő gyakorlatra.
A fenti gyakorlatok elvégzése után végezzen el egy 5 perces időtartamú „tapintás” gyakorlatot. A látás helyreállítására Vladimir G. Zsdanov azt ajánlja, hogy naponta háromszor hajtsa végre a gyakorlatokat.
Tetszettek önnek ezek a gyakorlatok? Megpróbálja ön is?