Brutális vihar tombolt, és labda méretű jégeső verte össze a környéket!! :O
Sajnos azt nem tudjuk, hogy hol is történt ez a felvétel, de az biztos, hogy hatalmas pusztítást végzett!
Az agyam eldobom, ilyen durva jégesőt még nem láttunk!
Mit csinálj, ha vihar jön, és a szabadban vagy? 15 életmentő szabály, amit megéri betartani
Érdemes napról napra ellenőrizni az időjárás-jelentést, nehogy meglepjenek kóbor viharok a nap során, bár az idei nyáron ez nagyon könnyen előfordulhatott bárkivel. Ha mégis utolérne az ítéletidő, vannak módszerek, amikkel sokat segíthetsz a helyzeten.
A közelgő viharról a mennydörgést megelőző villámlás árulkodik, melynek fénye gyorsabban terjed a hangnál - a jelenség segítségével könnyedén kiszámolható, hány kilométerre tombol. A villámlás és a mennydörgés között eltelt másodpercek számának harmada mutatja a távolságot. Ha a villámcsapást követően 6 másodpercen belül hallatszik az égzengés, akkor 2 kilométerre van - érdemes felkészülni.
Villámok a vihar alatt
Mihelyst hallod a mennydörgést, ideje megszaporázni a lépteket. Villámlások elől lehetőleg minél előbb húzódj be valamilyen fedett, védett helyre.
A túrázók gyakran választanak menedékül barlangokat, ami nem baj, csak legyen a fej fölött legalább háromméteres, a testtől pedig egyméteres távolság a faltól. Ha szikláktól messze, erdős részen ért az égi áldás, lehetőleg alacsony, széles koronájú fa alá állj be, de ne a törzshöz közel. Ha többen vagytok, ne legyetek túl közel egymáshoz. Ha a kocsi közelében vagytok, üljetek be, biztonságos.
Túrák alatt érdemes legalább egy méterre sétálni a sziklafalaktól és a fémoszlopoktól, amikbe könnyedén belecsaphat a villám. Azonban ha épp kültéri fürdőzés közben kapott el az eső, mindenképpen távolodj el a víztől, mivel vezeti az elektromosságot. A természetben jó, ha minél előbb leülsz a táskádra vagy a földre, ezzel földeled magad, de semmiképp se feküdj le, mert akkor csak nagyobb felületet hagysz a becsapó villámoknak.
Megfelelő ruha eső ellenMegázni sem túl kellemes, pláne, hogyha a táskábanolyan dolgok vannak, amik nélkülözhetetlenül fontosak. Ma már lehet venni gumis táskavédőt, amit egyszerűen felhelyezhetsz a hátizsákodra vagy kézitáskádra, de az iratokat, mobiltelefont zárható műanyag tasakban is hordhatod magadnál - ha mégis vizes lett valamilyen elektromos eszközöd, otthon különböző módszerekkel ki tudod szárítani.
Zápor alatt az esernyőt a viharos szél könnyen kicsavarhatja a kezedből, tönkreteheti - nem árt, ha van kéznél valamilyen összehajtható nejlon esőkabát, ami nemcsak a ruhádat, de a táskádat is védi. A nyári esőzések alatt érdemes térd fölé érő, jól szellőző ruhadarabot felvenni, mert ezeket nemcsak jobban védi az esőtől a kabát vagy az esernyő, de hamarabb is száradnak. A cipőket beázás ellen induláskor fújd le vízhatlan spray-vel, extrém esetben zuhanysapkát is rájuk tehetsz, de a túrabakancsok nagy része és a gumicsizmák alapvetően vízállóak.