Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

befőzés
Ketchup készítése házilag!-Semmilyen vegyszert nem tartalmaz.
Mindenegyben Blog - 2014. március 06. (csütörtök), 19:10

Ketchup készítése házilag!-Semmilyen vegyszert nem tartalmaz.

Hirdetés
Hirdetés
2014 már 06

Hozzávalók:

  • 1,5 kg apróra vágott paradicsom, meghámozva
  • 2 dl sűrített paradicsom
  • 3 fej vöröshagyma, apróra szeletelve
  • 6 gerezd fokhagyma, apróra szeletelve
  • 30 dkg cukor
  • 1 citrom, vagy lime leve
  • olívaolaj
  • 1 dl borecet
  • 2 kávéskanál bazsalikom
  • 2 db babérlevél
  • bors – színes bors

Elkészítés:

Lépés 1

Az olívaolajon kezdjük el pirítani a hagymát egy jó nagy edényben. Pirítsuk addig, amíg el kezd karamellizálódni, de ügyeljünk, hogy ne égessük oda. Ha elrontanánk a hagymapirítást, akkor most még újra kezdhetjük a ketchup készítését.

Lépés 2

Ha a hagyma elkészült, akkor adjuk hozzá a többi hozzávalót, és lassú tűz alatt kezdjük el főzni a ketchupot. Ekkor még nem fontos sűrűn kevergetni a szószt, de minél jobban veszít a víztartalmából, annál könnyebben leragadhat, ezért erre kiemelten figyeljünk oda. A ketchupot addig főzzük, amíg a zöldségek szét nem főnek. Ha a ketchup már kezd homogénné válni, akkor egy szűrő segítségével passzírozzuk át. Ha a ketchup állaga nem elég homogén, akkor tegyük vissza még egy kicsit főni, esetleg újra passzírozzuk át a szűrőn.

Lépés 3

Hirdetés

Ha a ketchupot tartósítani szeretnék, akkor még forrón öntsék csírátlanított üvegekbe és tegyék szárazdunsztba.

Lépés 4

A fűszerezéssel bátran legyenek kreatívak – ha gondolják, akkor tegyenek csípős paprikát a ketchupba. A cukor mennyiségén is bátran változtassanak, ha édesebben szeretik a ketchupot.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés