
Alexey egy kis faluban, Solontsovy-ban él. Ez a település minden nagyobb várostól messze van, Moszkvától 6300 km távolságra fekszik. Szomszédja, Galina Tsimano mondta el, hogy a férfi reggel ki akart menni a házból de szinte alig tudta kinyitni az ajtót. Mikor elkezdte az ajtót kifelé nyomni, egy tigris morgását hallotta. Szinte levegőt sem kapott a félelemtől, azonnal segítséget hívott.
Óvatosan kinézett, hogy az állat ott van-e még, de a tigris nagyon nyugodt volt. Nemsokára megérkeztek a szakértők akik altató lövedékkel elaltatták az állatot és az Alekseevka-ban lévő állatmenhelyre vitték.
Ott kiderült, hogy a tigrisnek komoly ínyproblémái vannak, már el is veszítette egyik metszőfogát. A HNL beszámolt arról is, hogy az Amur Tiger Center vezetője Sergey Aramilev szerint a tigris állapota kritikus. Az állatért minden tőlük telhetőt megtesznek és várják mi lesz az eredmény.

Sergey biztos volt abban, hogy a tigris az emberektől várta a segítséget. “Nagyon nyugodtan viselkedett és békés volt. Szerintem a segítségünkre várt.”
HirdetésReméljük, hogy még időben érkezett a segítség! Nagyon szomorú lenne, ha ez a fenséges állat elhunyna.
Forrás: csodalatos.co